Osvobozující verdikt v kauze napadení muže tmavé pleti fotbalovými fanoušky byl zrušen

Městský soud v Praze zrušil verdikt osvobozující tři fotbalové fanoušky v kauze napadení muže tmavé pleti v Praze. Uvedla to ve čtvrtek Česká televize. Programátor pocházející z Afriky, který žije v Praze deset let, utrpěl zranění 4. listopadu 2017 v tramvaji. Mladíci ho podle obžaloby nejprve rasisticky uráželi a následně zbili. Obžalovaní Štěpán Černín, Tomáš Satora a Josef Richard Uhlík vinu popřeli.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na snímku obžalovaní Tomáš Satora (vlevo) a Josef Richard Uhlík (vpravo) v soudní síni. | Zdroj: ČTK

Při cestě tramvají, do níž přistoupila velká skupina fanoušků Sigmy Olomouc mířících na zápas s pražskými Bohemians, čelil napadený podle obžaloby nejprve rasistickým urážkám, kterých si nevšímal.

Policie navrhla obžalovat trojici fotbalových fanoušků, kteří v tramvaji zbili muže tmavé pleti

Číst článek

Když na něj ale někdo vymačkal citron, snažil se chránit a část fanoušků ho napadla údery pěstmi a kopy. Muž skončil na chirurgii se zhmožděnou hlavou a nosem a trpí posttraumatickou stresovou poruchu. Obvodní soud pro Prahu 10 ale letos v květnu trojici mladíků, kterým hrozilo za ublížení na zdraví, hanobení rasy a výtržnictví až osmileté vězení, osvobodil.

Podle soudkyně obvodního soudu Ivany Hynkové nebylo jednoznačně prokázáno, že skutek spáchali obžalovaní. Soud proto vycházel ze zásady, že při pochybnostech se rozhoduje ve prospěch obviněného. Soudkyně však připustila, že existuje podezření, že obžalovaní čin spáchali. Městský soud nyní případ vrátil obvodnímu soudu zpět.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme