Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s Věcmi veřejnými

Vládní strana Věci veřejné je v insolvenčním řízení. Na návrh akciové společnosti Médea ji do insolvenčního řízení poslal Městský soud v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Firma mediálního magnáta Jaromíra Soukupa poskytla Věcem veřejným reklamní služby, za které strana údajně nezaplatila, a společnosti tak dluží přes 12 milionů korun.

Podle mluvčí pražského městského soudu Martiny Lhotákové by měl být další postup známý během několika dnů.

„Insolvenční zákon nestanoví pro soud lhůty, dokdy má být rozhodnuto o úpadku. Skutečně záleží na prostudování si návrhů, ale také na případném doplnění tohoto návrhu a vyjádření se dlužníka. V případě, že dlužník nebude s tímto návrhem souhlasit, soud má povinnost nařídit jednání o tomto insolvenčním návrhu. Teprve poté bude rozhodnuto o úpadku,“ řekla Martina Lhotáková.

Věci veřejné jsou přitom připravené dluh uhradit v nejbližších dnech. Jak Radiožurnálu upřesnil poslanec a výkonný místopředseda strany Jaroslav Škárka, peníze Věci veřejné zatím nezaplatily kvůli nejasnostem ve fakturách.

„My jsme samozřejmě chtěli veškeré faktury Médee uhradit, nicméně tam došlo k administrativním problémům, protože některá čísla faktur neodpovídala našemu číslování a podobně a podobně, takže jsme chtěli nejprve tuto situaci dořešit administrativně správně a pak není problém tyto částky uhradit,“ řekl Jaroslav Škárka.

Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme