Městu Adamov se nezdá prodej Adamovských strojíren

Trestní oznámení na správce konkurzní podstaty Adamovských strojíren pro podezření z trestného činu poškozování věřitele podalo město Adamov. V konkurzu se strojírenský podnik ocitl loni v březnu. Novým majitelem Adamovských strojíren včetně dceřinných společností se na začátku roku stala slovenská finanční skupina Penta, která jej získala za 85 miliónů korun. Účetní hodnota podniku v době vyhlášení konkurzu byla 1,3 miliardy korun. Zhruba stejnou sumu pak v konkurzu uplatňovali věřitelé, mezi nimiž je i město Adamov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

továrna | Foto: Milan Kopp

Důvody k trestnímu oznámení na správce konkurzní podstaty řekl adamovský starosta Jaroslav Bernášek. "Mohlo dojít k tomu, že některé faktury byly placené přednostně. Druhá věc je, že si myslíme, že věřitel má být poškozený tím způsobem, že prodej podniku byl schválen en block a nedošlok rozdělení jednotlivých firem. Prodával se celý holding a neprodaly se tyto firmy samostatně."

Markéta Kaclová, Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme