'Čtyři miliony jsou střípek lidského života.' Babička vězně předávkovaného metadonem chce odškodné

Kvůli smrti vězně na Pankráci vypovídali ve čtvrtek u pražského obvodního soudu další svědci. Mladík se koncem roku 2016 otrávil metadonem, který pomáhá při léčbě drogově závislých. Obžalovaným je jeden z dozorců. Pozůstalí po něm chtějí celkem osm milionů korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek

Babička zemřelého mladíka vymáhá polovinu z celkové částky osmi milionů korun. Zároveň podala ve věci i trestní oznámení. „Byla to zbytečná smrt, nedbalostí, nepořádkem ve věznici, nevím. Čtyři miliony jsou střípkem lidského života," uvedla u soudu, který sledoval Radiožurnál.

Tragická záměna. Na Pankráci si spletli vězně, který kvůli nesprávné léčbě metadonem zemřel

Číst článek

Jeho bývalí kolegové u soudu vypověděli, že vězeň lhal, že náhražku drogy užívá a vzal si ji úmyslně. Podle právníka obžalovaného dozorce Josefa Kopřivy to může jeho klientovi pomoct.

„Věděl o tom, že ten lék dostat nemá. Už si pro něj byl jednou, což už zaznělo při minulém líčení. Šel ale znovu. Zřejmě znal účinky metadonu od spoluvězňů, takže musel vědět, co dělá. Asi od toho očekával hezké chvilky, náhražku za drogu. S tímto vědomím tam šel," podotkl Kopřiva.

Obžalovaný dozorce vinu odmítá. Kvůli výslechu dalších svědků odročil Obvodní soud pro Prahu 4 případ na červen. Obžalovaný dozorce vinu odmítá. Zdravotní sestra, která metadon vězni omylem dala, přijala už dřív podmíněný trest.

Vězeň z pankrácké věznice M. H. zemřel na předávkování před dvěma lety o Vánocích, a to údajně po záměně dvou odsouzených ze stejného patra a se stejným příjmením, z nichž jeden měl dostat metadon jako odvykací náhražku.

Metadon je syntetický opiát, který se používá při léčbě těžkých závislostí, například na heroinu. Závažné zdravotní obtíže a v krajním případě úmrtí může způsobit při nesprávném dávkování.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme