Dopravní podnik kvůli Metallice posílí metro C, do pražských Letňan má dorazit až 70 tisíc lidí

V pražských Letňanech večer vystoupí americká skupina Metallica. Na vyprodaný koncert se chystá až 70 tisíc lidí. Kvůli tomu budou v okolí letiště platit dopravní opatření. Celý den budou v den koncertu pro dopravu uzavřeny okolní komunikace. Vjezd bude povolen jen městské hromadné dopravě, integrované záchranné službě, držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a 19 a zákazníkům provozoven Kbely.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražských Letňanech večer vystoupí americká skupina Metallica | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 2.0,©

„Doporučujeme k dopravě využít linku metra C. Ta bude zároveň posílena a návštěvníci mohou cestovat touto linkou až do jedné hodiny v noci. V oblasti stanice metra C budou také přemístěny zastávky autobusových linech a zároveň bude přerušen trolejbusové linky 58,“ řekl Radiožurnálu mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník.

Vchody areálu se otevřou už ve 14 hodin. Od 17.15 zahraje první předkapela Bokassa, po ní druhý předskokan Ghost. Metalová legenda Metallica svůj koncert začne v 19.45.

Slavná metalová skupina hraje v Česku opakovaně. Naposledy loni v dubnu vystoupila v pražské O2 aréně a zaujala svým zpracováním Jožina z Bažin od Ivana Mládka.

Obědy pro děti

Při své poslední návštěvě podpořila Metallica projekt Obědy pro děti, na který z každé prodané vstupenky putovalo 25 korun. Darovala tak až 19 tisíc školních obědů za téměř půl milionu korun. Metallica letos české děti podpořila znovu.

Prague! Coming down to the show tonight at Airport Letnany? Use the hashtag #MetInPrague and your posts may be featured on Metallica.com!

#WorldWired #Metallica

11:00 – 18. 08. 2019

141 1602

Nyní Metallica vyrazila do Velké Británie a Evropy s WorldWired Tour, které začalo 1. května v Lisabonu.

Metalliku založil v roce 1981 v Los Angeles Lars Ulrich spolu s Jamesem Hetfieldem. Thrash metalová kapela získala velký ohlas na desky Ride the Lightning z roku 1984 a Master of Puppets z roku 1986.

Druhá z nich se stala prvním metalovým albem, které zařadila americká Kongresová knihovna do Národního registru nahrávek. Mezi hudební superhvězdy pak kapelu katapultovala deska Metallica (černé album) z roku 1991.

lov, kne, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme