Metalového zpěváka Blytha čeká už v pondělí soud kvůli mrtvému fanouškovi

Amerického zpěváka Randyho Blytha čeká už zítra hlavní líčení u Městského soudu v Praze. Frontmana skupiny Lamb of God propustil loni soud z vazby na osmimilionovou kauci. Žaloba ho viní ze smrti jednoho z fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Randy Blythe

Randy Blythe | Foto: lamb-of-god.com

K osudové události došlo při koncertě Lamb of God v pražském klubu Abaton na konci května 2010. Randy Blythe měl tehdy shodit z podia mladíka, ten se přitom poranil na hlavě. V důsledku toho později zemřel.

Jak Radiožurnálu řekl v srpnu loňského roku jeden ze zpěvákových právních zástupců Martin Radvan, Blythe si není jistý tím, co se během vystoupení vlastně stalo.

„Vůbec si není jist, zda to byl on, kdo to způsobil. A i kdyby to byl on, kdo by mohl nějakého diváka strčit, což se na těchto koncertech dělá, tak to bylo součástí takového jednání a chování těch lidí při vystupování,“ uvažuje Radvan.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauze zpěváka Radnyho Blytha informovala redaktorka Eva Rajlichová

Kapela Lamb of God se těší mezi fanoušky metalu značné popularitě. Jenom ve Spojených státech prodala kolem dvou milionů hudebních nosičů. Za desku Sacrament získala cenu Grammy, její koncerty milovníci tvrdších hudebních žánrů vyhledávají.

Jakou hudbou se Lamb of God prezentují, popisuje publicista Petr Korál: „...velmi nekompromisní, syrovou, moderně uchopenou metalovou hudbu, která vychází z kořenů toho deathmetalu. Ale jak říkám, je to děláno progresivně, současně.“

To, že by násilnosti byly na metalových koncertech jakousi tradicí, ale Korál vylučuje.

Ven až na osmimilionovou kauci

Jedenačtyřicetiletého Randyho Blytha zadrželi policisté loni v červnu v Praze, krátce před vystoupením. Obvodní soud pro Prahu 8 ho poslal do vazby.

Tady zpěvák strávil zhruba pět týdnů, ven se dostal až po složení téměř osmimilionové kauce. Policie ukončila vyšetřování v polovině listopadu.

Na nadcházející hlavní líčení se podle svých právních zástupců Randy Blythe dostaví osobně. Už dříve se vyjádřil ve smyslu, že hodlá u soudu očistit své jméno.

Prý si není vědom, že by některému ze svých fanoušků ublížil.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme