Metanol už zabil 26 lidí. Další oběť potvrdila pitva v Ostravě

Česko má další oběť otrav metanolem. Tentokrát pitva potrdila smrtící následky pití jedovatého alkoholu u šedesátiletého muže z Ostravy. Je tak už 26. mrtvým v metanolové aféře. Nejvíce lidí otravám podlehlo v Moravskoslezském kraji - celkem 16.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol neznámého původu představuje nebezpečí | Foto: Lucie Maňourová

Lidí, kteří se otráví lihovinou s obsahem metanolu, může podle odhadů ministerstva zdravotnictví ještě přibývat tak, jak budou dál pít neprověřený alkohol.

Šéf resortu Leoš Heger za TOP 09 předloží vládě návrh, podle kterého by obchodníci, restauratéři a barmani měli všechny už otevřené láhve zničit, u ostatních budou mít 60 dní na to, aby ověřili jejich původ.

„V případě, že se to nepodaří, se bude muset alkohol zlikvidovat, protože podle policejních zdrojů přes veškerý úspěch ve vyšetřování nebyla síť dostatečně zmapována,“ vysvětlil.

Za šíření jedovatého alkoholu prý mohou i finanční problémy podnikatele z Karviné

Číst článek

Alkohol, který mají lidé koupený doma, mohou buď zanést prověřit do laboratoře nebo pro jistotu vylít. O uvolnění trhu s alkoholem bude vláda jednat ve středu večer.

Podle premiéra Petra Nečase by na otravy mělo Česko zareagovat i přísnějšími kontrolami dovozu metylalkoholu. Poškozeným pomáhá Bílý kruh bezpečí.

Jana Zemanová, Václava Marešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme