Meteorologové naměřili -22 stupňů Celsia

V České republice trvá mrazivé počasí, které začalo o vánočních svátcích. Dnešní minimální teploty se na některých místech dostaly pod -20 stupňů Celsia. Nejnižší teplotu naměřili ráno meteorologové na východě Čech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teploměr

teploměr | Foto: Marián Vojtek

Na Náchodsku se rtuť teploměru zastavila až pod 22 stupni Celsia. Radiožurnálu to potvrdil Tomáš Popelka z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové:

"Nejnižší hodnoty nám dala automatická stanice v Adršpachu, která dopoledne naměřila -22,5 stupně Celsia. Ta nejnižší teplota ráno byla -22,7. Skutečně tak v Adršpachu byla nejnižší teplota dneska - alespoň z pro mě dostupných stanic."

V loňské zimě přišla nejmrazivější noc v polovině února. Podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu naměřili extrémně nízké teploty na šumavské Horské Kvildě, kde rtuť teploměru poklesla na minus 22 stupňů Celsia. Tedy stejně jako o uplynulé noci ve východočeském Adršpachu.

Podrobnou předpověď počasí pro vás připravujeme z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

O počasí je také naše dnešní anketa. Věříte předpovědím meteorologů, že letošní rok bude mimořádně teplý? Hlasujte!

Martin Pařízek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme