Meteorologové naměřili rekordní teploty

Počasí první víkendový den lámalo rekordy. V pražském Klementinu naměřili dvě hodiny po poledni skoro 14 stupňů Celsia. Dosavadní maximum platné pro tento den bylo o více než 2 stupně nižší a pocházelo z roku 1998. Nejtepleji ale v sobotu bylo v Českých Budějovicích, kde naměřili přes 16 stupňů Celsia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zima, nebo jaro? | Foto: Ivan Babej

"V Českých Budějovicích byla dnes naměřena maximální teplota 16,3 stupně, byl tím překonán teplotní rekord pro tento den o 4,6 stupně Celsia z roku 1915," potvrdil Českému rozhlasu Gustav Sysel z tamní pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle Magdaleny Lipové z meteorologického ústavu to ale není nic výjimečného. "Je to víceméně normální přírodní jev, výjimečné je jenom to, že je leden a že toto oteplení už trvá několik dní za sebou."

Teplo bylo i na horách, kde se, kromě Jeseníků, pohybovala teplota mezi šesti a osmi stupni Celsia. O poznání chladněji než v Čechách měli na Moravě a ve Slezsku.

V neděli už padat rekordy nemají: přes západní Evropu bude v noci k východu postupovat nevýrazná studená fronta, která přinese mírné ochlazení. Rtuť teploměru má vyšplhat nejvýše na 5 až 9 stupňů.

Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme