Meteorologové opět varují před vichřicí, Česko zasáhne v úterý

Českou republiku zasáhne zítra silný vítr. Podle výstrahy meteorologů bude mít největší sílu na hřebenech hor, kde může dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. Silně bude foukat i v nižších polohách - v západní polovině Čech může vítr vát rychlostí až 90 kilometrů v hodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silný vítr

silný vítr | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Výstraha platí od úterních 10:00 do středečních 10:00 pro Prahu a kraje Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Královéhradecký, Liberecký, Ústecký, Olomoucký a Moravskoslezský.

Český hydrometeorologický ústav navíc varuje před namrzajícími srážkami, které mohou v úterý ráno a dopoledne zejména na jihozápadě Čech vytvořit na ledovku. Odborníci radí, aby řidiči snížili rychlost svých aut a sledovali dopravní zpravodajství.

Další informace naleznete v podrobné předpovědi počasí. Aktuální dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme