Meteorologové varují před ledovkou. Problémy může způsobit jak řidičům, tak i chodcům

Na jihu a západě Česka se může od pondělního večera do úterního poledne tvořit slabá ledovka z mrznoucího deště. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto varoval před možnými problémy v dopravě. Pozorní by měli být kromě řidičů také chodci, kterým hrozí uklouznutí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka se v pondělí může tvoři na silnicích i chodnících | Foto: Josef Ženatý | Zdroj: Český rozhlas

Varování ČHMÚ platí od pondělních 18.00 do úterního poledne. Týká se Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje a Vysočiny. Dále většiny středních Čech, včetně Prahy, západních okresů Ústeckého kraje, jihu Pardubického kraje a severozápadních regionů Jihomoravského kraje.

Předpověď: Únor bude chladný a přinese sníh i v nížinách, do konce ledna přetrvají teploty nad nulou

Číst článek

Podle předpovědi ČHMÚ bude v pondělí v Česku po slunečné neděli přibývat oblačnosti. Na západě Čech z ní může místy sněžit, v jihozápadní polovině Čech ale budou srážky smíšené nebo ve formě mrznoucího deště.

Teploty v noci na úterý budou pod bodem mrazu. Chladněji, kolem minus osmi stupňů, bude na severu a severovýchodě Česka.

Velmi chladná byla noc z neděle na pondělí, kdy na severu a severovýchodě Česka klesly teploty místy pod minus 15 stupňů Celsia. Nejnižší teplotu meteorologové naměřili na Jizerce v Jizerských horách, minus 27,8 stupně Celsia. V Orlickém Záhoří na Rychnovsku klesla teplota pod minus 25 stupňů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme