Meteorologové varují: Déšť a tající sníh zvednou hladiny řek

Meteorologové varují před zvýšením hladin řek na severu Čech. Ty může zvednout intenzivní déšť a také tající sníh. Týká se to hlavně horských oblastí, kde může podle meteorologů do rána spadnout až 40 milimetrů srážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dešťové kapky | Foto: Jan Rosenauer

Řeky stoupaly už dopoledne například v Královéhradeckém kraji. Aktuální situaci popsal Radiožurnálu Jiří Petr z povodí Labe: "V současné době máme první povodňový stupeň na Cidlině v Jičíně. Potom, co ustaly odpoledne deště, tak jsou vodní stavy na mírném poklesu. Nicméně podle předpovědi by mělo večer a v noci pršet a očekáváme opětný vzestup stavů."

Podle Jana Šrámka z Českého hydrometeorologického ústavu lze nejintenzivnější vzestupy očekávat v oblasti Jizerských hor a Krkonoš. "Na horní Jizeře, Lužické Nise a také Smědé očekáváme ojediněle dosažení prvního stupně povodňové aktivity. Výstražná informace platí prozatím od 18 hodiny sobotní do 18 hodiny pondělní," uvedl Šrámek.

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme