Meteorologové varují před bouřkami a přívalovým deštěm

Třetinu území naší republiky v neděli odpoledne zasáhly bouřky s vytrvalým deštěm. Meteorologové varují, že živly budou řádit i v noci na pondělí: čekají se silné bouřky, které mohou doprovázet kroupy, přívalový déšť a nárazový vítr. Nepříznivé počasí udeří hlavně na Karlovarsku, Plzeňsku, v jižních a středních Čechách a v Ústí nad Labem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

blesky

Radiožurnálu to řekl Miloš Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu. "Očekáváme četné bouřky, které ojediněle mohou být doprovázeny výjevy, jako je silný nárazový vítr, přívalové srážky, krupobití. Vzhledem k této situaci bylo vydáno upozornění: srážky v bouřkách mohou být místy kolem třiceti milimetrů, ojediněle až šedesát milimetrů, tak může dojít ke zvednutí hladin řek na první nebo ojediněle na druhý stupeň povodňové aktivity. Toto upozornění platí zejména pro oblasti Šumavy a Českého lesa, což znamená pro povodí horní Berounky, Otavy, horní Vltavy a horní Ohře."

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Dvořák: Hrozí silné bouřky

Přívalové deště, které se už v odpoledních hodinách přehnaly přes jižní Čechy, způsobily dopravní kalamitu v Táboře. Mezinárodní silnice E 55 se v úseku u nového hřbitova zřejmě kvůli ucpané kanalizaci ocitla pod vodou a byla průjezdná jen s nejvyšší opatrností. Utvořily se tam stojící kolony vozidel dlouhé několik kilometrů. Hasiči také vyjížděli k několika vytopeným sklepům.

Krupobití se odpoledne strhlo na Děčínsku a Českolipsku. Také tam by bouřka, která se na naše území žene z Německa, mohla způsobit rozvodnění některých menších řek a potoků.

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme