Meteorologové varují před hustým sněžením, má zasáhnout zejména Moravu a Slezsko

Meteorologové vydali výstrahu před hustým sněžením, které se v pondělí během dne rozšíří od jihu na celé území. Nejvíce má zasáhnout Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Meteorologové předpokládají, že do úterního rána může v této oblasti napadnout 10 až 20 centimetrů nového sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá tma dnes trápí řidiče na celé Vysočině. Silnice mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí byla navíc zavátá sněhovými jazyky | Foto: Lucie Maxová

Výstražná informace ČHMÚ týkající se nové sněhové pokrývky platí od pondělních 10 hodin do úterních 6 hodin ráno.

„Sněžení, které se v pondělí během dne rozšíří od jihu na celé území, bude nejintenzivnější na východě Moravy a ve Slezsku. Předpokládáme, že výška nového sněhu do úterního rána bude dosahovat 2 až 10 cm, na Moravě a ve Slezsku, zejména ve východní části místy 10 až 20 cm,“ uvedl meteorolog Štefan Hanžák.

Meteorologové proto doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

bre, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme