Meteorologové varují před hustým sněžením, má zasáhnout zejména Moravu a Slezsko

Meteorologové vydali výstrahu před hustým sněžením, které se v pondělí během dne rozšíří od jihu na celé území. Nejvíce má zasáhnout Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Meteorologové předpokládají, že do úterního rána může v této oblasti napadnout 10 až 20 centimetrů nového sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílá tma dnes trápí řidiče na celé Vysočině. Silnice mezi Stonařovem a Dlouhou Brtnicí byla navíc zavátá sněhovými jazyky | Foto: Lucie Maxová

Výstražná informace ČHMÚ týkající se nové sněhové pokrývky platí od pondělních 10 hodin do úterních 6 hodin ráno.

„Sněžení, které se v pondělí během dne rozšíří od jihu na celé území, bude nejintenzivnější na východě Moravy a ve Slezsku. Předpokládáme, že výška nového sněhu do úterního rána bude dosahovat 2 až 10 cm, na Moravě a ve Slezsku, zejména ve východní části místy 10 až 20 cm,“ uvedl meteorolog Štefan Hanžák.

Meteorologové proto doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

bre, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme