Meteorologové varují před ledovkou. Nejhorší situace je na Moravě

Meteorologové varují před ledovkou. Výstraha platí téměř pro celou Českou republiku. Aktuálně je nejhorší situace na Moravě, třeba na Olomoucku nebo Vysočině, problémy jsou však hlášeny i ze západu Čech. Ledovka se má tvořit na většině území. Na Moravě a ve Slezsku hrozí až do noci z pondělí na úterý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Led ledovka chodec Plzeň | Zdroj: ČTK

V Olomouckém kraji je situace nejhorší, hlavně v nižších polohách regionu, na Olomoucmu, Prostějovsku a Přerovsku. Celé odpoledne mrholí a silnice pokrylo nebezpečné náledí.

Kritická situace byla v podvečer na silnici R35 z Olomouce na Litovel. Došlo tam k několka haváriím kvůli tomu, že řidiči nedokázali dobrzdit na zledovatělé vozovce. Policie úsek uzavřela a odklonila dopravu po staré silnici. Provoz byl asi po dvou hodinách obnoven.

Během noci hrozí ledovka na celém území České republiky, kromě severozápadu. Tam má podle meteoroložky Mileny Ferebauerové hlavně sněžit.

„Během dopoledne už by měly být v Čechách srážky hlavně sněhové, takže tady pravděpodobnost ledovky bude pomaličku končit, ale na Moravě a ve Slezku to bude ještě pokračovat během celého dne. A tady pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj ještě ta výstraha platí ještě až do té další půlnoci, to znamená do půlnoci na úterý," uvedla meteoroložka.

V noci na zítra se očekávají mrznoucí srážky a teploty kolem 4 stupňů pod nulou, přes den do minus jednoho.

Vyhlídka na další dny příštího týdne pak slibuje zimní počasí, srážky by měly být čistě sněhové. Teploty zůstanou i přes den pod nulou.

Zuzana Hálová, Vojtěch Kouřímský, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme