Meteorologové varují před ledovkou, ta v úterý hrozí na většině území Čech

Silnice a chodníky na většině území Čech budou zítra klouzat. Meteorologové varují, že cesty ráno a dopoledne pokryje ledovka. Řidiči i chodci by proto měli být opatrní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovku na silnicích způsobuje namrzající déšť | Foto: ČTK

Výstraha platí od úterních čtyř do 11 hodin pro kraje Jihočeský, Karlovarský, Plzeňský a Středočeský, dále také pro Prahu a Vysočinu.

„Počasí u nás ovlivní okluzní fronta od západu, která s sebou přinese sněžení, a k ránu se budou teploty zvedat, takže se přiblíží k nule nebo slabě nad nulu a v hladinách pod 500 metrů nad mořem se sníh bude měnit ve sníh s deštěm. A právě v těchto místech se může ojediněle, maximálně místy, vytvořit náledí nebo ledovka,“ upozornil Miloš Dvořák z ČHMÚ.

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko v úterý zasáhne ledovka. Na podrobnosti se Radiožurnál zeptal meteorologa Miloše Dvořáka

Problémy může způsobit i nový sníh, do rána ho může napadnou od jednoho do osmi centimetrů. Meteorologové proto doporučují řidičům sledovat dopravní zpravodajství, kvůli náledí mají také počítat s možným prodloužení doby jízdy.

V dalších dnech se bude podle Dvořáka znovu ochlazovat a srážky se objeví většinou v podobě sněžení. Jak bude počasí vypadat o vánočních svátcích, si meteorolog zatím netroufl odhadnout.

„Vánoce určitě budou někde na sněhu, jak to bude v nižších polohách, to je ještě daleko,“ dodal.

Renáta Prátová, Martin Hromádka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme