Meteorologové varují před silným sněžením. Postihne hlavně východ ČR

Meteorologové varují před blížícím se silným sněžením v České republice. Mělo by přijít už během dnešní noci. Varování před sněhem platí hlavně pro východ země, pro několik krajů meteorologové vydali výstrahu. Podle předpovědi místy napadne až 30 centimetrů sněhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh, sněžení | Zdroj: Reuters

„V noci na úterý to začne, to znamená z dneška na zítřek na jihovýchodě, postupně se to bude rozšiřovat po Moravě, Slezsku, na Českomoravskou vysočinu i do východních Čech. To sněžení bude poměrně intenzivní, ale většinou napadne deset až dvacet, na návětřích až třicet centimetrů sněhu,“ uvedl Arnošt Šír z Českého hydrometeorologického ústavu.

Meteorologové vydali kvůli sněžení výstrahu, která platí pro Jihomoravský kraj, Vysočinu, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj.

„Mohlo by to částečně zasáhnout i Krkonoše, ale tam už jsme tu výstrahu nedávali,“ uvedl Šír.

I na zbytku území České republiky by mělo podle meteorologů sněžit, ale ne tolik. „Ty hodnoty by měly být menší, takže si to z hlediska nějakého varování nezasloužilo být zapsáno, ale k předpovědím to samozřejmě uvádíme,“ doplnil Šír.

Na středu pak meteorologové předpovídají ledovku. Měla by se tvořit zejména na jihovýchodě České republiky. „Tam se bude oteplovat, takže místy ty srážky budou smíšené a ojediněle budou namrzat,“ řekl Šír.

Teploty by se v nejbližších dnech měly pohybovat v rozmezí 0 až 5 stupňů Celsia.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme