Meteorologové varují před silným větrem, v nárazech bude mít až 70 km/h

Český hydrometeorologický ústav varuje před silným větrem. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí pro celé Česko - kromě Jihočeského a Pardubického kraje. Vítr může mít v nárazech rychlost až 70 kilometrů za hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silný vítr zasáhl celé Německo | Zdroj: Reuters

„Na horách bude zesilovat na silný, místy přechodně s nárazy kolem 30 metrů za sekundu, to je kolem 110 kilometrů za hodinu. Během odpoledne bude vítr od severozápadu postupně slábnout,“ říká Jaroslav Rosa z Českého hydrometeorologického ústavu a dodává:

„Doporučení ke zmírnění následků silného větru je třeba při řízení auta jet maximálně opatrně. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelným.“

ČHMÚ dále doporučuje ke zmírnění následků překontrolovat a případně dále zabezpečit stabilitu vánočních stromů, nebo zabezpečit stavební jeřáby a podobně.

Pozor si lidé musí dát také na zlomené větve a vyvrácené stromy. Na horách by měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií. Výstraha platí do nedělních 18 hodin.

Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme