Meteorologové varují před silným větrem

Republika bude i dnes čelit náporům silného větru. V nárazech může dosáhnout až 90 kilometrů za hodinu a na hřebenech hor dokonce až 110. Výstraha platí až do večera pro všechny kraje s výjimkou Zlínského a Jihomoravského.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odstraňování škod po bouřce | Zdroj: ČTK

Už včera zanechal silný vítr po sobě spoušť v Plzeňském kraji, kde hasiči uklízeli desítky vyvrácených stromů. Několik popadaných kmenů uvěznilo auta, nikdo ale nebyl zraněn. Noční bouřky potrápily i obyvatele na východě Čech, kde energetici opět odstraňují desítky poruch, dodává regionální mluvčí ČEZ Šárka Beránková.

"Náš dispečink zaznamenal sedm poruch na vedeních vysokého napětí a kolem stovky poruch na vedeních napětí nízkého, a to v oblasti Vrchlabí a Semilska. V současné chvíli se dá říci, že je téměř vše pod proudem, pouze v Klokočí u Turnova a okolí Rudníku, kde je vedení popadané na zemi, naši technici stále pracují a snaží se poruchu odstranit."

Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme