Meteorologové varují před silným větrem

V noci a zítra zasáhne sever Moravy a Čech silný vítr. Ve vyšších polohách může v nárazech přesáhnout rychlost 100 kilometrů za hodinu. V úterních odpoledních hodinách by měl zeslábnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr láme stromy  (ilustr. foto)

Vítr láme stromy (ilustr. foto) | Foto: Archiv | Zdroj: AFP

Potvrdil to Dušan Čičman z českého hydrometeorologického ústavu v Hradci Králové: "Vzhledem k silnému jihovýchodnímu proudění se od výšek asi 700 metrů bude vyskytovat v noci z pondělí na úterý a v úterý dopoledne silný nárazový vítr o průměrné rychlosti kolem 15 metrů za sekundu, ale v nárazech 20 až 25 metrů za sekundu, což je asi 55 až 90 kilometrů za hodinu."

Na hřebenech hor bude podle Čičmana vítr ojediněle dosahovat rychlosti až 30 metrů za sekundu, což je asi 110 kilometrů za hodinu. "Vítr bude v odpoledních hodinách slábnout," dodal Čičman. Naposledy silný vichr trápil Českou republiku - hlavně Moravu - na konci října. V Bruzovicích na Frýdecko-Místecku strhl střechu haly. V troskách zemřel jeden člověk.

Zajímá vás, co počasí chystá v příštích dnech? Přečtěte si podrobnou předpověď počasí, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Martin Pařízek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme