Silné bouřky na jihu Čech doprovázely kroupy. U Strakonic vykolejil vlak. Tři zranění

Tři desítky zásahů měli v neděli jihočeští hasiči kvůli silným dešťovým přeháňkám a bouřkám. ČTK to řekl operační důstojník jihočeských hasičů. Na Jihočeský policejní mluvčí navíc potvrdil, že na Strakonicku u Nišovic vykolejil osobní vlak a jsou tři zranění lidé. Menší krupobití potrápilo i návštěvníky českobudějovického agrosalonu Země živitelka, schovávali se hlavně uvnitř výstavních pavilonů.

Tento článek je více než rok starý.

Praha, Strakonice (Aktualizováno: 18:30 27. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s blesky.

Bouřka s blesky. | Zdroj: ČTK

Osobní motorový vlak vykolejil krátce po 16.00 na železničním přejezdu Nišovice u Volyně na Strakonicku. „První vagon vykolejil, druhý zůstal na kolejích. Vlak vyjel z kolejí vlivem sesunutí hlíny. Jsou tam tři lehká zranění, modřiny a naraženiny. Na místě je záchranka i hasiči,“ řekl ČTK policejní mluvčí Jiří Matzner.

Podle mluvčího SŽDC Pavla Tesaře sesuv pravděpodobně zavinila bouřka. „Je tam odhad, že výluka bude na trati Volyně - Čkyně do 22. hodiny,“ řekl Tesař. Podle mluvčí ČD Moniky Bezuchové funguje na trati náhradní autobusová doprava.

Jihočeští hasiči zasahovali především v Českých Budějovicích, dále na Strakonicku a Českokrumlovsku. „Máme nějaké čištění kanálových vpustí, popadané stromy a jedno volání na tísňovou linku bylo, že je poškozená střecha. Máme asi 30 událostí,“ řekl operační důstojník hasičů.

Mezi Měšicemi u Prahy a Satalicemi vykolejil vlak. Rychlíky jezdí přes Nymburk

Číst článek

Krupobití se silným deštěm zasáhlo po patnácté hodině i areál českobudějovického Výstaviště, kde pokračuje agrosalon Země živitelka. Návštěvníci se schovávali především uvnitř výstavních pavilonů. „Teď jsem prošla celým areálem a o škodách zatím nic nevím,“ uvedla mluvčí Výstaviště Michaela Čeňková.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se na jihu Čech vyskytly velmi silné bouřky doprovázené kroupami o průměru dva až tři centimetry. V přívalových srážkách spadlo od 15 do 20 litrů vody na metr čtvereční za 15 minut. Bouřky byly na Prachaticku, Českokrumlovsku, Českobudějovicku a Jindřichohradecku. Poté postoupily na Vysočinu a na jihovýchod Moravy.

Silné bouřky se podle ČHMÚ mohou vyskytnout od 12.00 do 22.00 v Plzeňském kraji, Jihočeském kraji, na Vysočině a v Jihomoravském a Zlínském kraji. Bouřky budou v pozdních večerních a nočních hodinách slábnout.

ČTK, Jakub Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme