Meteorologové varují před silnými bouřkami, místy se můžou objevit taky kroupy a silný vítr

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Výstraha platí konkrétně pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Královehradecký a Liberecký kraj. Místy se můžou objevit taky kroupy a nárazový vítr. Vysoké teploty ale podle meteorologů v následujících dnech nepoleví.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko zasáhnou bouřky | Foto: Reynaldo Amadeu Dal Lin Junior Juba | Zdroj: Pixabay

Platnost výstrahy před bouřkami je od čtvrtečního poledne do 20. hodiny večer. „Ve čtvrtek odpoledne se od západu místy vyskytnou bouřky v Čechách ojedinělé i silné s kroupami a nárazy větru,“ říká meteoroložka Marie Odstrčilová.

Letní horko přesto nepoleví. „Teploty nad 31 stupňů budou i v pátek na většině míst na Moravě a v Slezsku. Na jihovýchodě Moravy se budou vyskytovat i v sobotu, proto budeme výstrahu před vysokými teplotami v dalších dnech upřesňovat,“ dodává.  

Na jihovýchodě území zůstává vzhledem k déletrvajícímu suchu zvýšené riziko nebezpečí požárů. Výraznější srážky tam meteorologové očekávají až v neděli.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme