Meteorologové varují před sněhovými jazyky a náledím

Meteorologové varují před sněhovými jazyky, ledovkou a náledím. V noci na pondělí začne pršet a mokré cesty mohou namrzat. Kluzko bude po celém Česku nejméně do středy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Větrem deformovaná koruna stromu pod tíhou námrazy

Větrem deformovaná koruna stromu pod tíhou námrazy | Foto: Wikipedia, Richardfabi

„Zejména v Čechách se bude ledovka tvořit i během pondělí, avšak na severozápadě a severu Čech budou převládat srážky sněhové. Místy bude tvorba ledovky nebo náledí pokračovat na celém území České republiky i v úterý a ve středu,“ upozorňuje Jan Havelka z Českého hydrometeorologického ústavu.

„Dnes večer a zítra dopoledne se při větru zejména na severozápadě a severu Čech budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Na severozápadě a severu Čech může spadnout 5 až 15 centimetrů nového sněhu,“ dodává Havelka.

Sněhové jazyky by se mohly objevit na severozápadě a severu Česka, a to od dnešních šestnácti hodin do zítřejšího poledne. Varování před ledovkou a náledím platí od dnešních dvaadvaceti hodin až do čtvrtečního poledne. Výstraha platí hlavně pro kraj Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Olomoucký a Moravskoslezský.

Meteorologové proto nabádají k obezřetnosti při chůzi venku. Řidiči by měli sledovat zpravodajství Zelené vlny a jezdit opatrně. Na horách by měli lidé sledovat informace Horské služby a dodržovat jejich pokyny.

Alžběta Rákosová, Šárka Slezáková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme