Meteorologové varují před sněhovými jazyky. Na horách napadne až 20 centimetrů

Meteorologové varují před sněhovými jazyky. Ty se můžou až do úterního poledne tvořit v horských oblastech nad 600 metrů v Čechách a na Českomoravské vrchovině. Napadne tam asi 10 centimetrů nového sněhu. Výstraha platí pro Vysočinu, Jihočeský, Karlovarský, Královehradecký, Liberecký, Plzeňský a Ústecký kraj.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Krušných horách a na Šumavě podle meteorologů napadne až 20 centimetrů sněhu. Ilustrační foto. | Zdroj: ČTK

„Nová sněhová pokrývka se ve zmíněných lokalitách za období platnosti výstrahy bude pohybovat většinou od pěti do 10 centimetrů, na Šumavě a v Krušných horách od 10 do 20 centimetrů,“ uvádí meteorologové ve výstraze. 

Přes Českou republiku podle nich bude k jihovýchodu postupovat také okluzní fronta. V úterý ovlivní počasí od západu teplá fronta. Vítr na hřebenech Krušných hor může v nárazech dosahovat až 70 kilometrů v hodině.

Nejteplejší týden prosince

Meteorologvé zároveň řidičům doporučují sledovat aktuální dopravní informace a na horách sledovat informace horské služby.

Podle měsíční předpovědi, kterou Český hydrometeorologický úřad vydal v sobotu, bude příští týden z prosince nejteplejší a zároveň nejbohatší na srážky.

Teplota vzduchu by přes den měla dosahovat ke třem stupňům Celsia. Pak se začne ochlazovat a kolem Vánoc by měly teploty být kolem jednoho stupně Celsia.

dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme