Meteorologové varují před větrem a deštěm. V Jeseníkách a Beskydech může sněžit

Meteorologové varují před velmi vydatným deštěm. Výstraha se týká především Olomouckého a Moravskoslezského kraje, kde by mělo v noci na úterý intenzivně pršet. Některé toky na severu a severovýchodě republiky můžou krátkodobě dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity. V Beskydech a Jeseníkách může v úterý večer dokonce sněžit. K intenzívním srážkám se přidá ještě silný vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počasí, déšť, bouřka, bouřky, prší (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Déšť meteorologové očekávají v Moravskoslezském kraji a na Jesenicku a Šumpersku od dnešního poledne. Postupně bude zesilovat a večer už má vydatně pršet.

„Nejvydatnější srážky jsou předpokládány pro návětrné svahy Jeseníků a Beskyd. Ojediněle může spadnout kolem 60 milimetrů za 24 hodin a až 90 milimetrů za 48 hodin," upozornili meteorologové.

V úterý odpoledne déšť zeslábne a večer začnou srážky na horách přecházet do deště se sněhem nebo sněžení. Menší toky na severu a severovýchodě republiky mohou podle meteorologů dosáhnout prvního povodňového stupně.

V noci na úterý by měl severovýchod republiky zasáhnout také silný vítr. V nárazech může dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu a kromě Jeseníků a Beskyd se očekává také v Krkonoších.

Nejvíc foukat má ráno, večer bude vítr slábnout. Meteorologové doporučují omezit vycházky do lesů na hřebeny hor.

„Kombinace srážek a větru může v podmáčeném horském terénu způsobit vývrat stromů. Doporučujeme proto sledovat pokyny horské služby a prognózy Českého hydrometeorologického ústavu na následující hodiny,“ řekl Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Martin Karlík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme