Meteorologové varují před větrem, může mít sílu orkánu

Severní polovinu České republiky zasáhne vichřice. Vítr bude v nárazech dosahovat více než sto kilometrové rychlosti. Meteorologové proto vydávají od dnešního dopoledne varování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od Slezské boudy | Foto: Blanka Černá

„Výstraha na silný vítr s nízkým stupněm nebezpečí platí od deseti hodin pro celou severní polovinu republiky až do pátečních 18 hodin. Silný vítr bude hlavně na hřebenech hor na severu a severozápadě území, kde v nárazech může dosahovat rychlosti 90 až 125 kilometrů v hodině,“ řekla Marie Ostrčilové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marie Ostrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu

Už v noci na dnešek měl vítr na hřebenech Krušných hor v nárazech sílu orkánu. Hnal se rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu. Stejnou rychlost měl i vítr na Sněžce v Krkonoších.

Podle náčelníka tamní horské služby Adolfa Klepše nebudou v případě zesilujícího větru doporučovat hřebenové túry.

„V současné době není návštěvnost v Krkonoších vysoká, takže nepředpokládáme, že by se na hřebeny vydávalo větší množství lidí. Pokud k tomu dojde, určitě výstrahu vydáme,“ uvedl Klepš.

Naděžda Hávová, Igor Maňour, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme