Meteorologové varují před vzestupy hladin řek na Moravě

Meteorologové upozorňují, že hladiny moravských řek mohou kvůli očekávaným vydatným dešťům stoupat. Srážky se přesouvají směrem k východu. Na Moravě a ve Slezsku má napršet 10 až 25 milimetrů. Ve Strážnici na Hodonínsku už hladina řeky Moravy překročila třetí stupeň povodňové aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Déšť | Foto: Jan Rosenauer

Vydatný liják na východě republiky plní koryta řek. Hladina Moravy stále stoupá, ve Strážnici překročila třetí stupeň povodňové aktivity. Druhý stupeň platí na řece Moravě v Lanžhotě u slovenských hranic. Prudké zvýšení hladiny Dyje zaznamenala novomlýnská stanice na Břeclavsku, kde je vyhlášen první stupeň povodňové aktivity.

"Očekáváme další vzestupy, zejména na dolním toku Moravy. Během večera očekáváme vzestupy opět také na menších přítocích Moravy, například Olšavě, a v povodí Bečvy, kde předpokládáme dosažení prvního stupně povodňové aktivity, případně až druhého," upozorňuje meteorolog Jan Havelka.

Vydatné deště se do zítřejšího večera očekávají v Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji a na Vysočině.

Marie Matúšů, Aleš Kouba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme