Meteorologové varují: Sucho a silný vítr zvyšují nebezpečí požárů

V Česku panuje sucho a také silný vítr. Zvyšuje se tak riziko vzniku požárů. Český hydrometeorologický ústav proto vydal výstrahu, která až do úterka platí prakticky na celém území republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítr | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

Meteorolog Milan Šálek nabádá - v přírodě raději vůbec nerozdělávejte oheň: "Protože už několik dní máme suché počasí a očekáváme, že dnes zesílí jihovýchodní vítr, který bude v nárazech dosahovat až přes 70 kilometrů za hodinu, zesílí také nebezpečí požáru, takže vyzýváme k jisté opatrnosti a zodpovědnosti".

Nejvyšší stupeň nebezpečí vzniku požárů je v okrese Znojmo, Břeclav a Brno-venkov v Jihomoravském kraji a také na Litoměřicku v Ústeckém kraji. "Výstraha na silný vítr platí od devíti hodin až do úterního večera a platí pro Moravu, Slezsko, východní Čechy také pro Liberecký kraj," uvedl Pavel Šimandl z ČHMÚ.

Očekává se, že vítr bude v nárazech dosahovat na Českomoravské vrchovině a na horách na severu 75 až 110 kilometrů za hodinu, v Jeseníkách až 125 kilometrů v hodině.

Vzhledem k silnému větru je nutné v ohrožených oblastech zajistit okna a dveře. Vítr bude od úterka mírně slábnout.

O tom, co počasí v příštích dnech chystá, se více dozvíte z podrobné předpovědi, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Vlaďka Brávková, Katka Brezovská, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme