Meteorologové zmírnili výstrahu před bouřkami. Ve dvou krajích ji zrušili, jinde skončí už v noci

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu upravili výstrahu před bouřkami. Nově se už netýká Plzeňského a Karlovarského kraje. Ve zbytku republiky pak skončí už ve dvě hodiny v noci na úterý. Na jihu Moravy a v kraji Vysočina navíc hrozí vznik a šíření požárů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

„V pondělí se ojediněle vyskytnou i silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 mm, kroupami a nárazy větru až 90 kilometrů v hodině," informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svých stránkách.

Výstraha platí v českých krajích od 11 do 23 hodin, pro Moravu a Slezsko od pondělních 14 hodin do úterní druhé hodiny ranní.

Podle meteorologů jsou silné bouřky nejpravděpodobnější v odpoledních a večerních hodinách ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku.

ČHMÚ také varuje před vznikem a šířením požárů na jihu Moravy a na Vysočině. V Jihomoravském kraji zároveň denní teploty v pondělí vystoupají na 31 až 33 stupňů Celsia. „Riziko požárů pravděpodobně sníží předpokládané přeháňky a bouřky v průběhu pondělí a v noci na úterý," dodávají meteorologové.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme