Meteorologové zvýšili výstrahu. Velmi silné bouřky mají přinést více než dvoucentimetrové kroupy

Moravu, Slezsko a východní polovinu Čech zasáhnou v úterý odpoledne velmi silné bouřky, které bude doprovázet nárazový vítr, krupobití a přívalové srážky. V místech přívalových dešťů se mohou rozvodnit potoky a menší řeky, voda může zatopit níže položená místa a sklepy nebo podemlít komunikace.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka (Ilustrační foto)

Bouřka (Ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

V západní polovině republiky očekávají meteorologové bouřky také, ale s mírnějším průběhem. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové varují před silnými bouřkami. Zasáhnout mají celé území Česka

Číst článek

"Ve východní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku se mohou vyskytnout velmi silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů za hodinu, kroupami nad dva centimetry a přívalovými srážkami s úhrny kolem 50 milimetrů. Během večera a noci na středu bude bouřková činnost od západu ustávat," uvedli meteorologové. Výstraha na velmi silné bouřky platí v úterý od 14.00 do 23.00.

Ve zbytku země budou bouřky slabší, ojediněle ale i tam mohou padat kroupy a napršet má okolo 30 milimetrů vody. Upozornění meteorologů pro západní část Česka je platné od úterního poledne do 20.00.

Lidé by měli kvůli silnému větru zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit zahradní nábytek, zabezpečit skleníky či stavební jeřáby. Při pobytu venku by si měli dát pozor na ulomené větve či létající předměty.

 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme