Při proražení tubusu ve stanici Bořislavka byly poškozeny i dvě soupravy metra

Stavební vrták v říjnu neprorazil jen tubus metra ve stanici Bořislavka, ale poškodil i dvě projíždějící vlakové soupravy. O poškození informoval na sociální síti starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), který také zveřejnil fotografie poničených vozů. Podle pražského dopravního podniku cestující ohroženi nebyli, napsal server Lidovky.cz.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice metra Bořislavka na lince A

Ilustrační foto. | Foto: VitVit | Zdroj: Wikimedia Commons | CC0 1.0,©

Do metra 21. října omylem pronikl velký vrták ze stavby nad stanicí Bořislavka a způsobil průsak vody. Pražští policisté v souvislosti s poškozením tubusu zahájili trestní řízení.

Mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková serveru potvrdila, že byly poškozeny vagony, cestující však ohroženi nebyli. Při proniknutí do prázdna v tunelu vrták ztratil přítlak a byl zastaven, z toho důvodu se neprovrtal hlouběji do metra a vagony vážněji nepoškodil.

Přestože jsou škody lehké, opravy budou podle Řehkové časově náročné. Výše škody je 167 tisíc korun.

Tubus metra na Bořislavce poškodila těžká technika. Linka A dopolede nejezdila z Náměstí Míru na Petřiny

Číst článek

Vrták pronikl betonovou stěnou tunelu metra a způsobil průsak spodní vody, kvůli tomu metro mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny zhruba dvě a půl hodiny nejezdilo.

Kromě nákladů na samotné opravy musí investor zaplatit i za mimořádné jízdy služebních vlaků, které bylo nutné objednat. Policie zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Administrativní centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy. Dlouho plánovaná stavba začala letos v dubnu a podle dřívějších informací by měla být hotova do konce roku 2022. Ve čtyřech prosklených budovách vzniknou kanceláře a obchody. V minulosti rozsah výstavby kritizovali místní obyvatelé.

Investorem stavby je firma KKCG Real Estate, která má ve skupině KKCG na starosti komerční a rezidenční development a facility management, tedy výstavbu, rozvoj i správu budov.

V Praze loni dokončila projekt 50 nízkoenergetických domů v Šáreckém údolí a pracuje na dalším rezidenčním projektu Pomezí v Praze 5. Skupina KKCG působí také v energetice, loteriích či turistice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme