Metro Českomoravská má problém s eskalátorem. Cestující mohou ve stanici pouze vystupovat

Metro Českomoravská na trase B hlásí poruchu eskalátoru. Cestující tak nemohou ve stanici nastupovat, ale pouze vystupovat. V červenci jde už o třetí poruchu eskalátorů.

Praha (Aktualizováno: 16:49 22. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Stanice metra Českomoravská má pouze jeden výstup. Cestující mají proto podle pražského dopravního podniku dojet místo na Českomoravskou k jiným nejbližším stanicím metra.

Eskalátor ve stanici Českomoravská už znovu jezdí. Nefungoval téměř jeden den

Číst článek

„Použijte, prosím, autobusové a tramvajové linky k přilehlým stanicím Vysočanská, respektive Palmovka,“ radí podnik na svém webu.

Během nedělního odpoledne pak půl hodiny nemohli cestující na Českomoravské ani vystoupit.

Stanice se nachází nedaleko nákupního centra Galerie Harfa a O2 areny, kde se v nadcházejících dnech nekoná podle jejích internetových stránek žádná akce. A eskalátor, který nefunguje od nedělní deváté hodiny ranní, by měl brzy opět fungovat.

„Pro závažnost závady je předpoklad obnovení plného provozu cca jeden až dva dny,“ doplňuje pražský dopravní podnik.

V červenci je to už o třetí porucha eskalátorů, která omezuje cestující pražského metra. Zatím poslední se objevila tento týden ve středu ve stanici Bořislavka na lince A, metro pak tudy hodiny jen projíždělo, a eskalátory začaly jezdit až ve čtvrtek brzo ráno. Stanice Bořislavka je součástí nové části metra na trase A, kde byl provoz zahájen v dubnu 2015.

Problémy s eskalátory měl dopravní podnik na začátku července i ve stanici Anděl na lince B. Tam byly přitom jezdící schody nové, po zhruba měsíci se však objevila závada a dopravní podnik musel u výrobce schody reklamovat.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme