Strojvedoucí, který nechal dívky řídit metro, nespáchal trestný čin. Pracuje ale na jiné pozici

Strojvedoucí pražského metra, který letos v létě pustil za provozu do kabiny dvě dívky, podle policie a žalobců nespáchal trestný čin. Podezřelý byl z přečinu ohrožení provozu z nedbalosti, za což mu hrozil až rok vězení. Uvedla to v pátek televize Prima.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dívky natočily video, ve kterém říkají: Nebudete věřit, koho jsme si stoply? Martina. A jedeme s ním v metru. | Foto: Reprofoto | Zdroj: facebook Black Ginger

Strojvedoucí pustil počátkem srpna k sobě do kabiny dvě účastnice závodu LowCost Race, které měly za úkol řídit netradiční dopravní prostředek. Dívky si jízdu natočily na mobilní telefon. Videa a snímky zveřejněné v médiích je ukazovaly v kabině, při průjezdu tunelem i sedící a obsluhující řídicí pult.

Říkal nám, co máme zmáčknout, hájí dívky strojvedoucího metra. Dopravní podnik ho postavil mimo službu

Číst článek

„Jednání podezřelého nenaplňuje znaky skutkové podstaty přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti, ani jiného trestného činu," řekl Primě mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

Doplnil, že podle státní zástupkyně se jednalo o porušení pracovních povinností, za což byl muž potrestán zaměstnavatelem.

Televize Prima také uvedla, že muž v pražském dopravním podniku přišel o benefity a z místa strojvedoucího byl přeřazen na dělnickou pozici.

Z Karlova náměstí na Černý most. Dívky se během závodu svezly v kabině strojvedoucího, věc řeší policie

Číst článek

Mluvčí podniku Aneta Řehková již dříve řekla, že bezpečnost cestujících ani provozu metra nebyla případem bezprostředně ohrožena.

Závod LowCost Race, při kterém dvoučlenné týmy cestují s omezeným rozpočtem po Evropě a plní zadané úkoly a výzvy, startoval v srpnu z pražské náplavky. Obě dívky, které vystupovaly pod přezdívkou Black Ginger, ze závodu odstoupily.

Podle jejich vyjádření na facebooku bylo důvodem úmrtí jedné z účastnic závodu v Rakousku. Čtyřiadvacetiletá žena se tam během závodu utopila po pádu do krimmlského vodopádu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme