Průsak vody do metra poškodil dvě soupravy, policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení

Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Policie to uvedla na svých stránkách

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v neděli dopoledne zhruba dvě a půl hodiny nejezdilo metro na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Kvůli průsaku vody, který způsobila stavební technika nad tubusem, v neděli dopoledne zhruba dvě a půl hodiny nejezdilo metro na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny. Podle mluvčí dopravního podniku (DPP) Anety Řehkové podnik spolupracuje s firmou, která je za nehodu zřejmě zodpovědná, na opravě tunelu.

Tubus metra na Bořislavce poškodila těžká technika. Linka A dopolede nejezdila z Náměstí Míru na Petřiny

Číst článek

Policejní vyšetřovatelé zajistili ve veškerou stavební dokumentaci a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti, škodu policie odhaduje na 10 milionů korun.

Poškození podle Řehkové pravděpodobně způsobil velký stavební vrták, který pronikl betonovou stěnou tunelu metra. Vzniklý průsak spodní vody do stanice Bořislavka pracovníci DPP svedli po stěně tunelu a po konzultaci se statikem byl provoz metra obnoven. Řidiči ale místem projíždějí sníženou rychlostí.

„Mimo uvedené DPP identifikoval drobné poškození u dvou souprav, škody se v současné době vyčíslují. Dnes ráno jsme kontaktovali zástupce investora, abychom domluvili další postup na odstranění poškození tunelu,“ uvedla mluvčí.

Dodala, že stavebník je v kontaktu s firmou Metroprojekt, která tunel metra projektovala, ohledně rozsahu a dalších parametrů nutných oprav.

Metro mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny nejezdilo v neděli od 09.26 do 11.55. Ve zbylých úsecích linky A zůstal provoz zachován. Cestující museli mezi Náměstím Míru a Petřinami využívat povrchovou dopravu.

Dopravní podnik proto dočasně upravil trasy některých autobusových linek a tramvajové linky 23. V úseku Hradčanská - Petřiny byla zavedena posilová náhradní autobusová doprava.

Ke stavbě vedle stanice metra Bořislavka dorazili policisté a také pražští kriminalisté. Pravděpodobně zde došlo při pracech k poškození tunelu a následnému průniku vody do jeho útrob. Na místě jsou krajští kriminalisté a hlídky PMJ Praha, MOP Vokovice a Cizinecké policie.

11:12 – 21. 10. 2018

2

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme