Stanice Vltavská dostane nový výstup z metra. Vznikne v rámci chystané výstavby čtvrti Bubny-Zátory

Vedení Prahy počítá s vybudováním druhého výstupu ze stanice metra C Vltavská, který v minulosti nebyl dodělán. Vznikne v rámci chystané výstavby na území Bubnů-Zátorů. Změní se i prostor v okolí současného výstupu. Ve čtvrtek o tom informoval náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace nové pražské čtvrti Holešovice Bubny - Zátory. | Zdroj: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Praha v minulosti odstranila u výstupu některé nevzhledné části a opravila umělecká díla. Nyní zde spolu s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Galerií hlavního města (GHMP) vytvořila dočasnou galerii pod širým nebem a umístila velkoformátové fotografie Kevina V. Tona.

Praha představila nové velké projekty. V plánu je například nová filharmonie nebo lávky přes Vltavu

Číst článek

„V oblasti dnešního starého nádraží Praha-Bubny se s celkovou zástavbou a výstavbou území Bubny-Zátory počítá, že výstup z metra bude dobudován. Všechny výstupy, jak budou plánovány a jsou uvažovány ve studii území, jsou zakomponovány do parteru budov,“ řekl Scheinherr.

Budoucí zástavba

Do budoucí okolní zástavby bude zabudován i nynější jižní výstup a jeho okolí. Zde bude rovněž změněno vedení kolejí a tramvaje od metra pojedou rovně podjezdem pod železnicí, nikoliv směrem k nábřeží. Také vznikne nová železniční stanice. Směrem k nábřeží pak Praha plánuje stavbu nové budovy filharmonie, která by mohla začít nejdříve za šest let. Naopak zachováno by mělo být sousoší fauna a flora u výstupu z metra, které bylo opraveno.

‚Jsme na startu,‘ říká o nové pražské čtvrti místostarostka Prahy 7. Bubny-Zátory už mají územní studii

Číst článek

„Přemýšlíme ale, jak to tady krátkodobě proměnit, takže vznikly dva nové přechody pro chodce, zbouraly se zde zbytečné lávky a umělecká díla, Vltava a plastika fauna a flora, byly opraveny. Snažíme se dbát na prostor pro cestující,“ řekl Scheinherr. Bude zde také každé tři měsíce instalována nová výstava.

Vltavská není jedinou stanicí pražského metra, kde byl plánován druhý výstup, který ale nebyl nikdy dodělán, podobný případ jsou Staroměstská či Strašnická na trase linky A. V případě Staroměstské si město nechává dělat studii vybudování výstupu. „Výsledky ještě nemáme, je to u projektanta,“ řekl Scheinherr. Podle něj město spíše uvažuje o dobudovávání bezbariérových výstupů. Pokud by některý ze vstupů měl být doděláván, zřejmě tak bude formou výtahu jako je tomu na Národní třídě na trase B.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme