Praha zapůjčí dopravnímu podniku pozemky pro metro D. Nachází se například v Nuslích, Krči, Písnici

Pražský magistrát zapůjčí dopravnímu podniku pozemky, které jsou nutné pro stavbu trasy metra D. Zápůjčka se týká pozemků mimo jiné v Nuslích, Krči, Libuši a Písnici. Dopravní podnik bude mít pozemky vypůjčeny do 31. prosince 2030. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský dopravní podnik (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Dopravní podnik hlavního města Prahy letos v červnu zahájil geologický průzkum nutný pro stavbu prvního úseku z Pankráce do Depa Písnice. Náklady na vybudování prvního úseku metra D mají být předběžně 57 miliard.

Metro může jezdit bez strojvedoucího, schválili senátoři. Bezobslužný provoz Praha plánuje na lince D

Číst článek

„Výpůjčka pozemků byla poslední věc nutná k tomu, abychom podali žádost o stavební povolení. Jako investor a budoucí majitel jej podá DPP, a to letos 30. prosince,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). V příštím roce má být podle něj vypsán tendr na stavebníka první části trasy mezi budoucími stanicemi Pankrác a Olbrachtova.

Na základě výpůjčky bude moci podnik dané pozemky využívat. Smlouvu uzavře dopravní podnik nejen s hlavním městem, ale také s městskou firmou Technická správa komunikací, která má některé z nich ve správě.

Výstavba metra D má zelenou, vzkázal náměstek pro dopravu v Praze. Majitelé pozemků stáhli žalobu

Číst článek

Některé pozemky byly v minulosti pronajaty třetím stranám. Město s dopravním podnikem se proto domluvily, že podnik upozorní Prahu vždy 12 měsíců před tím, než daný pronajatý pozemek bude potřebovat.

Geologický průzkum je na Pankráci na čtyřech místech. Ve dvou lokalitách by měl skončit v létě příštího roku a ve dvou bude pokračovat do léta roku 2021. Praha vynaloží letos na průzkum 445 milionů korun.

V první fázi vznikne trasa mezi Pankrácí, Novými Dvory a pokračovat bude do Depa Písnice, budou na ní jezdit vlaky bez řidiče. V budoucnu má vzniknout úsek z Pankráce na Náměstí Míru. Investorem stavby bude dopravní podnik.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme