Stanice metra Karlovo náměstí na lince B má nově bezbariérový přístup

Lidé v Praze mohou od úterý využívat další bezbariérovou stanici metra. V pořadí 46. stanicí, která je uzpůsobená pohybu vozíčkářů, rodičů s kočárky nebo těm, kterým se hůř chodí, je Karlovo náměstí. Tam začal dopoledne fungovat již desátý vstup – tentokrát s výtahem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojice výtahů spojuje zhruba 80 metrů dlouhá chodba | Foto: Petr Hejna | Zdroj: DPP

Dvojice nových výtahů se nachází v ulici Václavská – mezi zastávkami tramvaje Karlovo náměstí a Palackého náměstí. Do každého se vejde až 13 lidí. Cestující čeká jízda do hloubky zhruba 40 metrů přímo na nástupiště.

Odběr vzduchu i stěry z tlačítek a madel. Pražský dopravní podnik bude zjišťovat koronavirus v MHD

Číst článek

Bezbariérová cesta do metra je rozdělená na dvě části. Cestující ještě musí projít či projet 80 metrů dlouhou chodbou v mezipatře a svézt se další dvojicí výtahů. Kdyby dělníci udělali výtahovou šachtu přímou, z nástupiště by se dostali do budovy na povrchu – museli tak šachtu rozdělit nadvakrát.

Lépe přístupná je nově i cesta ulicemi k výtahům. Dělníci ve Václavské ulici během budování bezbariérového přístupu položili i novou dlažbu. A přímo před výtahy se nachází nová, bezbariérová zastávka autobusu č. 148.

Dopravní podnik už vloni vybudoval bezbariérový přístup ve stanici Opatov. Ještě letos by měli dělníci začít s pracemi ve stanici Jiřího z Poděbrad. V přípravě jsou například také projekční práce na úpravu stanice Invalidovna v Karlíně.

Dvojice nových výtahů do nástupiště stanice metra Karlovo náměstí se nachází v ulici Václavská | Foto: Petr Hejna | Zdroj: DPP

Adam Bejšovec, Eliška Chocholová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme