Přes víkend se kvůli opravám uzavře stanice Muzeum na lince metra A

Kvůli opravám bude o víkendu pro cestující uzavřena stanice Muzeum na lince metra A v centru Prahy. Úplné nebo částečné uzavírky této stanice čekají cestující opakovaně až do konce července. V tiskové zprávě to v úterý oznámil Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). Ve stanici Muzeum se budou měnit obklady či osvětlení.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová

Spoje linky A nebudou na Muzeu v sobotu 14. dubna a neděli 15. dubna ani v jednom směru zastavovat. Pro výstup na Václavské náměstí mohou lidé využít stanici Můstek. Pro přestup mezi linkami metra A a C mohou přejet z Můstku linkou B na Florenc, nebo opačně.

Mobilní signál bude v celém pražském metru do roku 2022. Dopravní podnik schválil smlouvu s operátory

Číst článek

U uzavřené stanice budou pro cestující připraveny informační tabule i pracovníci v reflexních vestách, kteří budou moci lidem poradit dopravní spojení v češtině a angličtině.

S nedělí ale uzavírky na Muzeu nekončí. Od pondělí 16. dubna budou ve stanici Muzeum zastavovat jen spoje linky A ve směru Depo Hostivař. Spoje v opačném směru - na Nemocnici Motol - začnou ve stanici Muzeum zastavovat opět až 21. května. Navíc ještě čekají cestující tři další celkové víkendové uzavírky stanice. Muzeum bude zcela uzavřeno kromě tohoto víkendu také 12. a 13. května, 23. a 24. června a 21. a 22. července.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme