Mobilní signál nově na čtyřech dalších stanicích metra. ,Zbývající pokryjeme ještě letos,‘ slibuje Hřib

Mobilním signálem byly pokryty další čtyři stanice metra v Praze. Na twitteru to v pátek oznámil pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Signál je tak k dispozici v 50 z celkových 61 stanic metra. Do konce roku budou podle primátora pokryty i téměř všechny zbývající stanice. Výjimkou je stanice Jiřího z Poděbrad, kde se čeká na plánované úpravy.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro, ilustrační foto

Mobilní signál je k dispozici v 50 z celkových 61 stanic metra | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Nově chytnete signál i ve stanicích metra Vysočanská, Kolbenova, Hloubětín a Kobylisy,“ sdělil Hřib.

Primátor uvedl, že zbývající stanice chce město pokrýt signálem ještě letos. Následně ale doplnil, že u Jiřího z Poděbrad se plánuje pokrytí až po úpravách stanice. „Signál do stanice Jiřího z Poděbrad pak zavedeme po dokončení chystané modernizace stanice,“ oznámil.

Podle předchozích informací Dopravního podniku hlavního města Prahy budou úpravy stanice stát 1,3 miliardy korun a stanice bude kvůli nim na deset měsíců uzavřena.

Plánovaná nová linka metra D má být podle dřívějších informací Dopravního podniku hlavního města Prahy pokrývána signálem už při výstavbě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme