Pražští policisté dopadli podezřelého, který podle svědků napadl v metru seniorku. Poznal ho revizor

Pražští policisté ve čtvrtek dopadli muže podezřelého z napadení 90leté seniorky v metru. Při pátrání po útočníkovi jim pomohl revizor dopravního podniku. Pachatel minulý týden ve stanici metra Prosek začal bít pěstmi do obličeje seniorku poté, co ho požádala, aby se posunul a ona si mohla sednout.

Praha (Aktualizováno: 14:54 14. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podezřelý z útoku na seniorku v metru na Proseku 6. ledna 2021. | Zdroj: Policie České republiky

„Policisté krátce po deváté hodině ráno omezili na osobní svobodě v Praze 5 podezřelého muže, který odpovídá popisu hledaného útočníka z napadení seniorky v metru,“ informoval za pražské policisty Richard Hrdina.

Na linku 158 podle něj zavolal všímavý revizor dopravního podniku, který muže poznal. Hrdina zároveň poděkoval veřejnosti za pomoc při pátrání.

Pražská policie pátrá po muži, který v metru pěstmi napadl 90letou seniorku

Číst článek

Mluvčí navíc opět vyzval svědky, kteří napadení na Proseku viděli, aby se ozvali na tísňovou telefonní linku 158. Už dříve policie uvedla, že vyšetřovatelům mohou pomoct videozáznamy, které si někteří svědci natáčeli na mobilní telefony.

Devadesátiletá seniorka pohybující se o holi požádala minulý týden ve středu cestujícího v metru ve stanici Prosek, zda by ji pustil sednout. Muž ležel přes celé sedadlo a místo, aby ženě uvolnil místo, začal ji bít pěstmi do obličeje.

Napadené na pomoc přiskočili cestující. Jeden z nich pak útočníka už na nástupišti ve stanici povalil na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. V soupravě metra ale nechal položený batoh s doklady, pro který se musel vrátit. Útočník tak zůstal na nástupišti, kde jeho tvář zachytila kamera, když čekal na další metro.

Napadená žena po něm skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. „Také jí útočník poškodil brýle, čímž vznikla škoda přes tři tisíce korun,“ řekl již dříve mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Policie případ vyšetřuje jako výtržnictví a pachateli hrozí až dva roky vězení.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme