V ‚ucpané‘ stanici Pražského povstání je porouchaný eskalátor, oprava může trvat až tři týdny

Jeden ze tří eskalátorů ve stanici metra Pražského povstání je od rána mimo provoz kvůli technické závadě. Cestující, kteří do metra přichází, jsou proto posíláni oklikou. Vystupujících se porucha netýká. Stanice tento týden čelí náporu cestujících kvůli výluce metra C, lidé tam přestupují z metra na náhradní autobus. Vyplývá to z informací na webu dopravního podniku. Kdy bude závada odstraněna, zatím není uvedeno.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 8:54 4. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Takto to vypadalo v metru v pondělí. Lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen. | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

O situaci ve stanici metra informuje dopravní podnik na svém webu. Mluvčí podniku Aneta Řehková sdělila, že se u eskalátoru poškodila hlavní hřídel a oprava potrvá odhadem tři týdny.

„Došlo k poškození hlavní hřídele. Víc budeme vědět po rozebrání, což teď dělat nebudeme, nebylo by kde vybudovat zábor. Prvotní odhad opravy je tři týdny,“ uvedla Řehková.

V Praze se tvořily fronty kvůli výluce metra. ‚Zítra už to bude lepší,‘ slibuje primátor

Číst článek

Příchod do stanice je umožněn po pevném schodišti poblíž křižovatky náměstí Hrdinů a ulice Na Pankráci. Většina příchozích přijíždí náhradním autobusem XC a ke vstupu do metra budou muset jít zhruba o 100 metrů dál, než bylo dosud zvykem. Lidé, kteří z metra vystupují, jedou dvěma funkčními eskalátory.

Před vstupem do metra je od rána několik informátorů ve žlutých vestách, kteří příchozí posílají do vestibulu metra oklikou. Je značena oranžovými šipkami na chodníku. Přestup cestujících byl mimo ranní špičku do 07.30 bez komplikací.

Výměna pražců

Metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov nejede kvůli výměně pražců od soboty a mimo provoz bude do soboty 6. července. Ve čtvrtek je tedy poslední pracovní den výluky. V první všední den výluky lidé zcela zaplnili stanici tak, že načas musel být omezen provoz metra a vstup do stanice byl uzavřen.

Náporu lidí přestala stačit kapacita stanice kolem 9.00, na výstup čekali cestující až 20 minut. Situace se zklidnila poté, co dopravní podnik oddělil výstupní a nástupní prostor vestibulu metra páskami. Problémy totiž vznikaly zejména tím, že se promíchali nastupující a vystupující a prostor ucpali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme