Do neděle nejezdí metro z Kačerova na Pražského povstání. Místo cestujících nastoupí dělníci a filmaři

Pražské metro na trase C bude do neděle mimo provoz mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Měnit se budou pražce a zabezpečovací zařízení, výluku využijí filmaři. Místo metra bude jezdit náhradní autobusová linka XC a dopravní podnik posílí linky 135 a 196. Po dobu prodlouženého víkendu budou také o několik desítek metrů přemístěny autobusové zastávky Pražského povstání a Kačerov.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro. | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

"Musíme demontovat stacionární části vlakového zabezpečovače, vyměnit dosluhující dřevěné pražce za železobetonové a upravit kolejový svršek s cílem snížit hladinu hluku z provozu v okolní zástavbě," popsal plánované práce technický ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Oldřich Vytiska.

🚇 Připomínáme, že od pátku 28.9. do neděle 30.9. bude přerušen provoz METRA C v úseku Pražského povstání – Kačerov. Náhradní autobusová linka XC pojede cca každé 2 minuty . Kromě výměny pražců v části trasy zde bude probíhat i filmové natáčení. pid.cz/vyluky/prazske…

16:28 – 27. 09. 2018

2 8

Filmaři budou natáčet ve stanici Pankrác včetně jejího veřejného podchodu scény pro americký seriál Whiskey Cavalier. Práce v kolejišti mezi stanicemi Pankrác a Budějovická zaznamenají pro dokument 24 hodin pražského metra.

Zbylé části trasy metra C, tedy Letňany - Pražského povstání i Kačerov - Háje, zůstanou v provozu. Přestupy na ostatní linky metra výlukou omezeny nebudou. Linka XC bude jezdit po trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov. U uzavřených stanic budou cestujícím radit informátoři dopravního podniku.

Pro bezbariérovou dopravu dopravu doporučuje dopravní podnik využít autobusovou linku 135. "Všechny spoje posílených autobusových linek jsou zajištěny nízkopodlažními vozy," uvedl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme