Výměna eskalátorů uzavřela vestibul stanice metra Karlovo náměstí. Cestující se vrátí v srpnu 2019

Vestibul metra na pražském Karlově náměstí je od úterý zavřený. Dopravní podnik nechá vyměnit eskalátory a provede i další opravy. Modernizace potrvá až do srpna příštího roku. Po dobu uzavírky musí cestující využívat výstup z metra na Palackého náměstí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souprava metra ve stanici Karlovo náměstí na lince B. | Foto: Tiia Monto | Zdroj: Wikimedia Commons | CC-BY-SA 4.0,©

„Během prvních dnů mohou cestující využít informátory v reflexních vestách, kteří budou připraveni poradit jak v češtině, tak v angličtině. Pro linku číslo 148 se zřizuje zastávka Palackého náměstí v ulici Na Moráni před křižovatkou s ulicí Dittrichova,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Kromě pohyblivých schodů chce dopravní podnik ve stanici vyměnit také osvětlení. Rekonstrukce se dočkají i elektrické rozvody. Opravy přijdou skoro na čtvrt miliardy korun.

Stanice Karlovo náměstí na lince B pražského metra byla postavena v polovině 80. let. Stanice vyražená přibližně 40 metrů pod zemí má dva vestibuly, na Karlovo a na Palackého náměstí.

Již zítra DPP uzavře vstup do vestibulu Karlovo náměstí cca na 10-11 měsíců. Stanice zůstane přístupná vestibulem na Palackého náměstí. Dojde k výměně eskalátorů a technologií v eskalátorovém tunelu. Podchod pod tramvajemi na Karlově nám. zůstane funkční. pid.cz/vyluky/karlovo…

15:43 – 08. 10. 2018

5 6

Martina Topinková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme