Metrostav neuspěl se stížností na státního zástupce. Soud ve druhé větvi kauzy Rath může začít

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) zamítl stížnost Metrostavu, který je největší stavební společností v České republice a je také obžalovaný v druhé větvi kauzy bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, na státního zástupce Jiřího Pražáka. Ve středu o tom informoval server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO). | Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA | Zdroj: Profimedia

„Co se týká kárného postihu státního zástupce VSZ Praha Jiřího Pražáka, k němu po provedeném šetření (ve spolupráci s Nejvyšším státním zastupitelstvím) nebyl shledán důvod,“ řekl serveru Seznam Zprávy mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Může tak začít na leden naplánované líčení.

Jak se soudce Pacovský vypořádal s odposlechy v kauze Rath? 164 stran o morální deziluzi veřejnosti

Číst článek

Metrostavu vadilo, že Pražák zařadil do obžaloby odposlechy. Právě kvůli nim soudce Ivo Zelinka původně vrátil spis státnímu zástupci, protože podle něj nebyly správně soudně povolené.

„Státní zástupce se neřídil závaznými pokyny obsaženými v usnesení soudu a neprovedl úkony, které dle pravomocného rozhodnutí krajského soudu provést měl. Namísto toho byla státním zástupcem podána obžaloba v původní podobě,“ vysvětlil mluvčí Metrostavu Vojtěch Kostiha.

S odposlechy byl problém i v první větvi kauzy Rath, nakonec ale Nejvyšší soud konstatoval, že jsou v pořádku. Proto je i Pražák opět zařadil do obžaloby, kterou podával tentokrát jinému soudci, protože Zelinka odešel do důchodu.

I v druhé větvi kauzy Rath jde o korupci. Ta se měla týkat opravy pavilonu nemocnice v Kolíně, nákupu sanitek nebo stavby parkoviště v nemocnici v Mladé Boleslavi. Obžalovaných je devět lidí včetně Ratha a osm právnických osob.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme