Mezi Chomutovem a Vejprty opět jezdí vlaky

Vlaky na trati Chomutov - Vejprty už znovu jezdí. Železničářům se podařilo obnovit provoz mezi zastávkami Křímov a Rusová, kde se v sobotu odpoledne srazily dva vlaky. Po trati se už jezdí podle pravidelného jízdního řádu. Při nehodě bylo podle upřesněných údajů zraněno 13 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zdemolovaný vlak | Foto: Radek Petrášek

Předběžná škoda byla vyčíslena na jeden milion dvěstě tisíc korun. Příčiny srážky pravidelného a zvláštního vlaku, vypraveného pro účastníky oslav 130lého výročí založení trati, zatím vyšetřuje inspekce Českých drah.

Podle předběžných závěrů mohlo být příčnou nehody to, že zvláštní vlak s výletníky vyjel ze stanice Rusová dříve, než měl.

Při srážce utrpělo zranění celkem 13 lidí. Čtyřiapadesátiletý rakouský občan byl ještě během noci převezen s těžkým zraněním do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Z ostatních zraněných jich šest zůstalo v ošetřování lékařů chomutovské nemocnice.

Jarmila Kubíková, Marika Táborská, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme