Mezi drogami vede na Mostecku heroin

Nejoblíbenější drogou na Mostecku je už druhým rokem heroin. Od počátku roku do konce září ho tam užívalo 50 procent narkomanů, což je o deset procent méně než loni. Na druhém místě je pervitin, který na Mostecku preferuje 34,7 procenta toxikomanů. Mezi další aplikované omamné látky patří marihuana, extáze, toluen a houba lysohlávka. Novináře o tom informovala mostecká okresní protidrogová koordinátorka Naděžda Krupczová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkově je podle ní v Česku nejužívanější drogou marihuana a pervitin, zatímco heroinu dává přednost zhruba čtvrtina evidovaných narkomanů. Drtivá většina závislých si drogu aplikuje nitrožilně: Na Mostecku to bylo na konci září 70 procent narkomanů, o deset procent více, než je celostátní průměr.

Jen ve třetím letošním čtvrtletí přibylo na Mostecku podle údajů okresní hygienické stanice 72 nových uživatelů drog, z toho 19 žen. Více než 60 procent z nich tvořili nezaměstnaní, každý desátý byl žákem základní nebo střední školy. Ve stejném období evidovali v mosteckém okrese šest případů otravy drogou a dva lidé po požití drog zemřeli.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme