Mezi favority na post policejního prezidenta i Vladislav Husák

Na začátku příštího týdne by mělo být jasnější, kdo bude po odstupujícím Jiřím Kolářovi novým policejním prezidentem. Jedním z hlavních favoritů na tento post je současný náměstek pro uniformovanou policii Vladislav Husák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Policie ČR | Foto: Jan Rosenauer

Ten, ačkoli mimo mikrofon přiznal, že jde o nabídku, která se neodmítá, oficiálně zatím odmítá o této možnosti hovořit: "Já myslím, že to je naprosto předčasná otázka. Těch kandidátů je tu celá řada a bylo s nimi hovořeno, takže skutečně nevím, co bych na to odpověděl."

Jiřího Koláře vedla k rezignaci na konci června po útěku miliardáře Krejčíře v prvé řadě slova premiéra Jiřího Paroubka. Ten tehdy Radiožurnálu řekl, že policejní prezident by měl o vyvození osobní odpovědnosti v kauze Krejčíř alespoň uvažovat. Kolář zdůraznil, že právě tato slova měla zásadní vliv na jeho rozhodnutí. "Byl jsem vyzván k zamyšlení a také jsem tak učinil."

Premiér Paroubek Kolářúv krok ocenil: "Myslím, že to byla především blamáž toho, kdo velel té protikorupční jednotce, a jestli to ještě na sebe vztáhl pan policejní prezident, tak myslím, že asi ví, proč to udělal. Já si jeho rozhodnutí vážím."

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme