Mezi favority na post policejního prezidenta i Vladislav Husák

Na začátku příštího týdne by mělo být jasnější, kdo bude po odstupujícím Jiřím Kolářovi novým policejním prezidentem. Jedním z hlavních favoritů na tento post je současný náměstek pro uniformovanou policii Vladislav Husák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Policie ČR | Foto: Jan Rosenauer

Ten, ačkoli mimo mikrofon přiznal, že jde o nabídku, která se neodmítá, oficiálně zatím odmítá o této možnosti hovořit: "Já myslím, že to je naprosto předčasná otázka. Těch kandidátů je tu celá řada a bylo s nimi hovořeno, takže skutečně nevím, co bych na to odpověděl."

Jiřího Koláře vedla k rezignaci na konci června po útěku miliardáře Krejčíře v prvé řadě slova premiéra Jiřího Paroubka. Ten tehdy Radiožurnálu řekl, že policejní prezident by měl o vyvození osobní odpovědnosti v kauze Krejčíř alespoň uvažovat. Kolář zdůraznil, že právě tato slova měla zásadní vliv na jeho rozhodnutí. "Byl jsem vyzván k zamyšlení a také jsem tak učinil."

Premiér Paroubek Kolářúv krok ocenil: "Myslím, že to byla především blamáž toho, kdo velel té protikorupční jednotce, a jestli to ještě na sebe vztáhl pan policejní prezident, tak myslím, že asi ví, proč to udělal. Já si jeho rozhodnutí vážím."

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme