Mezi kandidáty na generálního ředitele ČT může být Fričová nebo Kochman

V parlamentu už padla první jména možných kandidátů na post generálního ředitele ČT. Je mezi nimi například bývalá ředitelka televize Prima Kateřina Fričová nebo šéfproducent uměleckých pořadů v České televizi Karel Kochman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě Fričové a Kochmana padla další jména. Kochman je totiž pro řadu poslanců nepřijatelný. Sociální demokrat Miloslav Kučera ale slyšel o více jménech. Zazněla prý 3 - 4 a byla to jména jak zvenku, tak zevnitř České televize. On sám by byl rád, kdyby to byl někdo zvenčí, aby nebyl ovlivněn ani jednou ani druhou skupinou.

Prozatímního ředitele České televize bude Poslanecká sněmovna volit pravděpodobně v pátek 9. února. Na tento den by proto měla být svolána její mimořádná schůze. Podle sociálního demokrata Miloslava Kučery už poslanci sbírají potřebných 40 podpisů pod žádost o svolání schůze. Jejich získání by neměl být problém, protože jen klub ČSSD má 74 členů. Pátek 9. února jako možné datum mimořádné schůze připustil také předseda volební komise sněmovny Jan Vidím z ODS. Komise by podle něj v takovém případě zřejmě stanovila, že jména kandidátů na post šéfa České televize bude přijímat do 18 hodin 29. ledna.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Dušan Valenta, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme