Mezi oběťmi pařížských útoků by neměli být žádní Češi, potvrzuje ministerstvo

Podle informací českého ministerstva zahraničních věcí nemají pařížské útoky zatím žádné české oběti. Na situaci reagoval i český premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Kvůli útokům ve Francii požádal ministra vnitra Milana Chovance a Bezpečnostní informační službu (BIS), aby situaci rychle vyhodnotila, včetně možných dopadů na bezpečnost Česka a celé unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie zabezpečuje okolí koncertního sálu Bataclan | Zdroj: Reuters

Podle informací českého ministerstva zahraničí by mezi oběťmi neměli být Češi, potvrzuje mluvčí resortu Irena Valentová.

„Ministerstvo zahraničních věcí je do hloubky otřeseno strašným masakrem v Paříži, vyjadřujeme veškerou podporu francouzské vládě a hlubokou soustrast těm, kteří ztratili své blízké.“

„Jsme v tuto chvíli v kontaktu s naší ambasádou v Paříži a nemáme informace o tom, že by obětmi byli čeští občané. Celou situace velmi pečlivě sledujeme,“ dodává mluvčí.

ONLINE: Série teroristických útoků v Paříži. Jen v koncertním sále je na 100 mrtvých

Číst článek

České bezpečnostní složky přijímají nezbytná opatření obvyklá v takové situaci, uvedl premiér Sobotka. Složky jsou podle něj aktivní a snaží se získat co nejvíce informací z Francie.

Povahu bezpečnostních opatření neupřesnil, při podobných útocích se ale běžně zvyšuje třeba ochrana letišť nebo zahraničních velvyslanectví.

Po teroristických útocích v Paříži lidé vyjadřují svou soustrast i u francouzské ambasády v Praze | Foto: Iveta Vávrová

ČTK, Tomáš Bystrý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme