Mezi Ostravicí a Bílou náklaďáky neprojedou, sníh dělá problémy řidičům na celé Moravě

Silné sněžení komplikuje dopravu na Moravě. Silničáři uzavřeli pro kamiony a nákladní vozy s přívěsem silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních dopravních tahů na Slovensko. Až 30 centimetrů snahu napadlo ve Zlínském kraji, velké problémy mají řidiči v Buchlovských horách. V Brně nabírají zpoždění linky MHD. Podle meteorologů má sněžit do středy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči vyprošťují kamion uvízlý na jedné z objízdných tras silnice I/38 nedaleko Štok na Havlíčkobrodsku

Hasiči vyprošťují kamion uvízlý na jedné z objízdných tras silnice I/38 nedaleko Štok na Havlíčkobrodsku | Zdroj: ČTK

Silnice I/56 vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance, takže tam silničáři nesmějí používat chemické prostředky. Těžké nákladní vozy tam v kopcích mají problémy i při slabé sněhové vrstvě.

Ve Zlínském kraji od odpoledne podle dispečerů zimní údržby napadlo až 30 centimetrů sněhu. Silničáři mají venku všechnu techniku, přesto jsou některé cesty nesjízdné. Velké problémy jsou v buchlovských horách a v posledních hodinách i na Zlínsku. Sníh nicméně podle policie zatím způsobil jen méně vážné nehody.

„V Buchlovských horách to vypadá velice špatně. Napadlo tam 25 až 30 centimetrů sněhu, silnice je spíše neprůjezdná. Nějaké dvě hodiny stojí na krajích kamiony, občas projede nějaké osobní auto,“ řekl dispečer Správy a údržby silnic (SÚS) Slovácka Ivo Hřibňák. I ostatní cesty na Slovácku pokrývá sníh, jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

Velmi špatná je situace i na vozovkách Zlínska. „Vytváří se na nich ledový povrch a sůl zabírá pomalu. Holé to hned tak nebude,“ řekl dispečer SÚS Zlínska Jaroslav Marek. Podle něj jsou v některých úsecích problémy se sjízdností - například na Petrůvce, zlínském sídlišti Jižní Svahy nebo na silnici mezi Bohuslavicemi u Zlína a Doubravami.

Letadlo z Mnichova v Brně nepřistálo

Linky městské hromadné dopravy (MHD) v Brně nabírají kvůli nepřetržitému sněžení zpoždění, která se stále prodlužují. Na brněnském letišti nepřistálo letadlo z Mnichova, pilot ho kvůli počasí obrátil zpět, uvádí letištní web. Cestující linky nakonec přiletí do České republiky přes Prahu.

Některé úseky ulic v Brně nejsou vůbec sjízdné a opakovaně tam musejí sypače. Týká se to zejména kopců, řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Lukšová s tím, že situace se zhoršuje.

„Nabádáme všechny cestující ke shovívavosti. Vybrané úseky zejména v kopcích jsou dočasně nesjízdné,“ řekla mluvčí. Týká se to zejména ulic Úvoz, Jihlavská nebo cesty do Kohoutovic. Opakované problémy jsou podle mluvčí na Halasově náměstí. „Opakovaně tam musí jezdit sypače, aby byla cesta průjezdná,“ uvedla Lukšová.

Na Vysočině je na vozovkách vrstva rozbředlého nebo ujetého sněhu, místy se sněhovými jazyky. Sjízdné jsou s velkou opatrností. V kopcích nemohou vyjet kamiony. Policisté od rána přijali oznámení o sedmi desítkách dopravních nehod. Jeden člověk při nich utrpěl vážná zranění a další tři lidé byli zraněni lehce, řekla mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

ČTK, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme